Łuków, dn. 03.02.2025 r
CAZ.U.553.9.2025
ZAPYTANIE OFERTOWE
Zapraszamy instytucje szkoleniowe, posiadające aktualny wpis do rejestru instytucji szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy do składania ofert w celu dokonania wyboru wykonawcy do organizacji i przeprowadzenia szkolenia pn: „Prawo jazdy kat. D wraz z kwalifikacją wstępną przyspieszoną uzupełniającą na przewóz osób (dla osoby posiadającej prawo jazdy kat. C oraz świadectwo kwalifikacji na przewóz rzeczy)”.
TRYB WYBORU OFERTY: Zamówienie niepodlegające przepisom ustawy Prawo zamówień publicznych o wartości niższej od kwoty 130 000 zł zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora w sprawie kryteriów wyboru instytucji szkoleniowych do przeprowadzenia szkoleń bezrobotnych i innych uprawnionych osób w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łukowie wraz z załącznikiem nr 1.
I OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa organizacji i przeprowadzenie szkolenia
pn: „Prawo jazdy kat. D wraz z kwalifikacją wstępną przyspieszoną uzupełniającą na przewóz osób (dla osoby posiadającej prawo jazdy kat. C oraz świadectwo kwalifikacji na przewóz rzeczy)” dla 1 osoby bezrobotnej zarejestrowanej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łukowie w ramach projektu "Aktywizacja zawodowa - projekt PUP w Łukowie (II)" dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.
2. Nazwa i kod dotyczący przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku
Zamówień Publicznych (CPV): – 80000000-4 usługi edukacyjne i szkoleniowe
80411200-0 - usługi szkół nauki jazdy.
3. Celem szkolenia jest przygotowanie uczestnika do egzaminu zewnętrznego na prawo jazdy kat. D oraz do uzyskania uprawnień na przewóz osób.
4. Program szkolenia musi być zgodny z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 1539 z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie szkolenia i egzaminowania kierowców wykonujących przewóz drogowy (Dz. U. z 2022 r., poz. 739 z późn. zm.).
Wykonawca obowiązany jest opracować program szkolenia, zgodnie z wymaganiami
określonymi w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz.U. z 2014 r. poz. 667).
5. Termin realizacji szkolenia: do 30.04.2025 r.
Dokładny termin realizacji szkolenia zostanie ustalony przed podpisaniem umowy z Wykonawcą wybranym do jego realizacji.
6. Miejsce realizacji szkolenia: Łuków, Siedlce.
7. Czas trwania szkolenia: wymaga się, aby czas trwania szkolenia dla prawa jazdy kat. D obejmował 62 godziny zegarowe (w tym egzamin wewnętrzny) oraz dla
kwalifikacji wstępnej przyspieszonej uzupełniającej na przewóz osób obejmował 36 godzin zegarowych wraz z egzaminem wewnętrznym trwającym 1 godzinę zegarową.
W/w wymiar godzinowy należy uwzględnić w Załączniku nr 3 ,,Program szkolenia” pkt. 8 ,,Plan nauczania”.
Czas trwania egzaminu zewnętrznego nie wlicza się do liczby godzin szkolenia.
8. W cenie nie należy uwzględniać kosztów: badań lekarskich.
9. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia uczestnikowi szkolenia:
a) stanowiska na zajęciach teoretycznych i praktycznych,
b) sprzętu i materiałów niezbędnych do realizacji programu szkolenia,
c) placu manewrowego oraz odpowiedni samochód do nauki jazdy,
d) infrastruktury zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie szkolenia i egzaminowania kierowców wykonujących przewóz drogowy (Dz. U. z 2022 r., poz. 739 z późn. zm.),
e) co najmniej następujących materiałów dydaktycznych: notatnik, długopis, książka lub skrypt zgodny z tematyką szkolenia, dla uczestnika, które przejdą na jego własność po zakończeniu szkolenia. Materiały muszą być przekazane uczestnikowi szkolenia najpóźniej w pierwszym dniu szkolenia. Uczestnik musi pokwitować ich odbiór własnoręcznym podpisem.
f) wykonywania zajęć z zachowaniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia,
g) warunków prowadzenia zajęć zgodnych z wytycznymi Inspektora Sanitarnego,
h) ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestnika szkolenia, wskazanego przez Zamawiającego, któremu: nie przysługuje prawo do stypendium lub przysługuje prawo do stypendium na podstawie art. 41 ust. 3b ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, nie zwiększając całkowitego kosztu szkolenia.
10. W przypadku skierowania przez Zamawiającego do odbycia szkolenia osób posiadających orzeczony stopień niepełnosprawności Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia wymagań w zakresie rodzaju niepełnosprawności tych osób tj. dostosować sposób prowadzenia szkolenia oraz potencjał techniczny i kadrowy do skierowanych osób niepełnosprawnych.
11. Zamawiający wymaga, aby zajęcia przeprowadzone były w warunkach spełniających przepisy BHP, posiadających zaplecze sanitarne.
12. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca do realizacji szkolenia zapewnił kadrę dydaktyczną posiadającą kwalifikacje i doświadczenie zawodowe gwarantujące należyte wykonanie zamówienia.
13. Jeżeli Wykonawca polega na potencjale technicznym innego podmiotu to zobowiązany jest udokumentować ten fakt poprzez złożenie stosownych dokumentów (np. porozumienie, umowa najmu, użyczenie itp. wraz z opisem potencjału technicznego niezbędnego do realizacji szkolenia.
14. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wyznaczył opiekuna szkolenia, czyli osobę
odpowiedzialną za organizację szkolenia, wskazaną do kontaktu z uczestnikiem szkolenia oraz Zamawiającym.
15. Zamawiający dopuszcza przeprowadzenie wizyt monitorujących szkolenie.
16. Wykonawca zobowiązuje się do działania zgodnie z zasadami równości szans kobiet i mężczyzn oraz niedyskryminacji.
17. Na zakończenie szkolenia Wykonawca przeprowadzi ankietę oceniającą szkolenie.
18. Szkolenie kończy się egzaminem wewnętrznym, po zdaniu którego uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, o którym mowa w § 71 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobu prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. 2014 r., poz. 667).
Wykonawca zobowiązany jest do zgłoszenia uczestnika szkolenia do egzaminu państwowego (teoretycznego i praktycznego) na prawo jazdy kat. D oraz do testu kwalifikacyjnego przeprowadzonego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, które muszą być przeprowadzone w ciągu 30 dni od zakończenia szkolenia.
W przypadku, gdy Wykonawca oprócz zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, o którym mowa w § 71 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobu prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. 2014 r., poz. 667) wyda także zaświadczenie na podstawie odrębnych przepisów zwierające dane osobowe, które nie zastaną mu powierzone przez Zamawiającego, zobowiązany jest do ich pozyskania od uczestników szkolenia. Dane pozyskane od uczestników mogą być wykorzystane wyłącznie w celu wydania zaświadczenia.
19. Koszt pierwszego egzaminu zewnętrznego na prawo jazdy kat. D oraz kwalifikację wstępną przyspieszoną uzupełniającą na przewóz osób należy uwzględnić w kosztach szkolenia.
20. W przypadku uczestniczenia w szkoleniu osób ze szczególnymi potrzebami Zleceniobiorca ma obowiązek zapewnić tym osobom dostęp architektoniczny, cyfrowy, informacyjno-komunikacyjny zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. z 2022 r. poz. 2240).
21. Wykonawca jest zobowiązany do oznaczenia zawierającego zestawienie znaków: Funduszy Europejskich dla Lubelskiego, Unii Europejskiej oraz oficjalnym logiem promocyjnym województwa lubelskiego. W wersji kolorowej dodatkowo umieszcza się barwy Rzeczpospolitej Polskiej, dokumentów skierowanych do ostatecznych beneficjentów, takich jak: certyfikaty, dyplomy i zaświadczenia potwierdzające ukończenie szkolenia i innych związanych z organizacją szkolenia (dokumentacja z przebiegu szkolenia) oraz do oznaczenia sali wykładowej plakatem.
22. Wykonawca zobowiązuje się do przechowywania wszystkich dokumentów związanych z realizacją szkolenia przez okres pięciu lat od dnia 31 grudnia roku, w którym dokonano ostatniej płatności na rzecz Wykonawcy.
23. Okres ten zostanie przerwany w przypadku wszczęcia postępowania administracyjnego lub sądowego dotyczącego wydatków rozliczonych w projekcie albo na należycie uzasadniony wniosek komisji Europejskiej.
24. Miejsce realizacji zajęć musi być oznaczone przy pomocy plakatu – format minimum A-3 udostępnionego przez Zamawiającego.
II. Dokumenty (podpisane przez osoby uprawnione), jakie winna zawierać oferta:
1. Formularz ofertowy (wg wzoru Zał. Nr 2 do Zapytania ofertowego).
2. Program szkolenia (wg wzoru Zał. Nr 3 do Zapytania ofertowego).
3. Wykaz kwalifikacji i doświadczenia zawodowego kadry zaangażowanej w realizację zamówienia (wg wzoru Zał. Nr 4 do zapytania ofertowego). Uwzględniane będzie doświadczenie w przeprowadzeniu szkoleń zdobyte w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert.
4. Dokumenty potwierdzające doświadczenie instytucji szkoleniowej w realizacji szkoleń z obszaru zlecanego lub powierzanego szkolenia. Uwzględniane będzie doświadczenie w przeprowadzeniu szkoleń zdobyte w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert.
5. Kopia Certyfikatu jakości usług potwierdzony za zgodność z oryginałem, jeżeli jednostka taki posiada.
6. Wzór zaświadczenia potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji wydane na podstawie odrębnych przepisów.
7. Pełnomocnictwo.
8. Preliminarz kosztów.
9. Oświadczenie.
10. Kopia wpisu od wojewody do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodki szkolenia zgodnie z art. 39g ust.1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2024 r., poz. 1539 z późn. zm.) poświadczona za zgodność z oryginałem.
III. Miejsce oraz termin składania:
1. Oferty składane są na formularzu stanowiącym Załącznik nr 2 do Zapytania ofertowego.
2. Oferty muszą być złożone w terminie do dnia 10.02.2025 r. do godz. 15.30. (decyduje data wpływu do urzędu):
a) w formie papierowej – osobiście, drogą pocztową, za pośrednictwem kuriera w Sekretariacie urzędu pok. nr 10 w godzinach pracy urzędu tj. 7:30-15:30. Wszystkie załączniki muszą być opatrzone podpisem osoby umocowanej do reprezentowania pracodawcy. Ofertę należy umieścić w zamkniętym opakowaniu, uniemożliwiającym odczytanie zawartości bez uszkodzenia tego opakowania. Opakowanie winno być oznaczone nazwą i adresem Wykonawcy, zaadresowane na adres Powiatowego Urzędu Pracy(ul. Piłsudskiego 14, 21-400 Łuków) oraz opisane:
Odpowiedź na zaproszenie z dnia 03.02.2025 r. dotyczące usługi organizacji i przeprowadzenia szkolenia pn: „Prawo jazdy kat. D wraz z kwalifikacją wstępną przyspieszoną uzupełniającą na przewóz osób (dla osoby posiadającej prawo jazdy kat. C oraz świadectwo kwalifikacji na przewóz rzeczy)”;
b) za pomocą platformy e-puap: https://epuap.gov.pl/, wszystkie załączniki powinny być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym elektronicznej platformy usług administracji publicznej. Podpis ten musi być złożony na wszystkich załącznikach przez osobę umocowaną do reprezentowania pracodawcy;
IV. Istotne informacje dotyczące oferty:
1. Wybór oferty zostanie dokonany wg kryteriów określonych w załączniku nr 1 do Zarządzenia Dyrektora PUP w Łukowie w sprawie Kryteriów wyboru instytucji szkoleniowych do przeprowadzenia szkoleń bezrobotnych i innych uprawnionych osób w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łukowie.
2. Informujemy, że złożenie oferty nie będzie wiązało stron oraz, że w trakcie oceny ofert możemy zwracać się o dodatkowe informacje niezbędne przy dokonywaniu oceny.
3. Zamawiający może zwrócić się do Wykonawcy o wyjaśnienie, bądź uzupełnienie treści oferty.
4. Uzupełnieniu nie będą podlegać:
a) podpis na załączniku nr 2 tj. Formularz ofertowy.
b) dokumenty podlegające ocenie wg kryteriów określonych w załączniku nr 1 do Zarządzenia Dyrektora PUP w Łukowie w sprawie Kryteriów wyboru instytucji szkoleniowych do przeprowadzenia szkoleń bezrobotnych i innych uprawnionych osób w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łukowie.
5. Oferta, która nie będzie spełniała warunków określonych w Zapytaniu ofertowym nie będzie podlegać ocenie.
6. Oferty złożone po terminie nie będą podlegały ocenie.
7. W przypadku, gdy dwie oferty uzyskają taką samą ilość punktów, wybrana zostanie oferta z najniższą ceną.
Przed podpisaniem umowy Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, zobowiązany będzie dostarczyć Zamawiającemu:
a) aktualny harmonogram szkolenia,
b) umowę najmu bądź użyczenia sali, sprzętu, jeżeli Wykonawca będzie bazował na potencjale technicznym niebędącym jego własnością,
W przypadku pytań prosimy kontaktować się z p. Małgorzatą Skwarek lub Panią Wiolettą Miazek, tel. 25 798 50 37 wew. 250.
V. Klauzula informacyjna
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Powiatowy Urząd Pracy w Łukowie reprezentowanym przez Dyrektora Stanisława Pucha. Adres siedziby: ul. Piłsudskiego 14, 21-400 Łuków. Dane kontaktowe: tel: 25 798 50 37, fax. 25 798 44 77, e-mail: lulk@praca.gov.pl inspektorem ochrony danych osobowych w Powiatowym urzędzie Pracy w Łukowie jest Pani Bożena Zachoszcz-Cabaj, kontakt: tel; 25 798 50 37 wew. 214 email: iod@lukow.praca.gov.pl*
Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowej;
- Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania;
- podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości udziału w postępowaniu;
- odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
- Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych **;
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ***;
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
- przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
Wykonawca składając ofertę na zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkolenia zobowiązany jest do wypełnienia wszystkich obowiązków formalnoprawnych związanych z udziałem w postępowaniu, m.in. obowiązków wynikających z RODO, w szczególności obowiązek informacyjny przewidziany w art. 13 RODO względem osób fizycznych, których dane osobowe dotyczą i od których dane te wykonawca bezpośrednio pozyskał. Jednakże obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 RODO nie będzie miał zastosowania, gdy w zakresie, w jakim osoba fizyczna, której dane dotyczą, dysponuje już tymi informacjami.
Ponadto wykonawca musi wypełnić obowiązek informacyjny wynikający z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazuje zamawiającemu i których dane
pośrednio pozyskał chyba, że ma zastosowanie, co najmniej jedno z wyłączeń, o których mowa w art. 14 ust. 5 RODO.
W celu zapewnienia, że wykonawca wypełnił ww. obowiązki informacyjne oraz ochrony prawnie uzasadnionych interesów osoby trzeciej, której dane zostały przekazane w związku z udziałem w postępowaniu, zobowiązuje się wykonawcę do złożenia w postępowaniu o zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowej oświadczenia o wypełnieniu przez niego obowiązków informacyjnych przewidzianych w art. 13 lub art. 14 RODO. Ww. oświadczenie znajduje się w formularzu ofertowym.
Załączniki:
- Formularz ofertowy.
- Program szkolenia.
- Wykaz kwalifikacji i doświadczenia zawodowego kadry zaangażowanej w realizację zamówienia.
- Projekt umowy.
- Zarządzenie Dyrektora w sprawie kryteriów wyboru instytucji szkoleniowych
do przeprowadzenia szkoleń bezrobotnych i innych uprawnionych osób w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łukowie wraz z załącznikiem nr 1. - Preliminarz kosztów.
7. Oświadczenie.
* Wyjaśnienie: informacja w tym zakresie jest wymagana, jeżeli w odniesieniu do danego administratora lub podmiotu przetwarzającego istnieje obowiązek wyznaczenia inspektora ochrony danych osobowych.
** Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania ani zmianą postanowień umowy.
*** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.