OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU
na usługi społeczne
o wartości szacunkowej niższej niż kwoty określone w art. 138g ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 2164 z późn. zm.)
I. Nazwa i adres Zamawiającego
Powiatowy Urząd Pracy w Łukowie
ul. Piłsudskiego 14
21-400 Łuków
tel/fax : 25 798-44-77 wew. 210
e-mail: lulk@praca.gov.pl
strona internetowa: www.lukow.praca.gov.pl
Postępowanie, którego dotyczy niniejszy dokument oznaczony jest znakiem: CAZ.U.271.2.2017
Wykonawcy zobowiązani są do powoływania się na wyżej wymienione oznaczenie we wszystkich kontaktach z Zamawiającym.
Zamówienie udzielne będzie zgodnie z art. 138 o ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych zwanej dalej ustawą (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 2164 z późn. zm.) i dotyczy usługi organizacji i przeprowadzenia szkolenia grupowego pt. „Krawiec"
II. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
- Przedmiotem zamówienia jest usługa, polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia grupowego pn.: ,,Krawiec" dla 14 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łukowie w ramach projektu „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie łukowskim (III)" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 - Działanie 9.2.
- Nazwa i kod dotyczący przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku Zamówień Publicznych (CPV): 80530000-8 -usługi szkolenia zawodowego
- Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności praktycznych do pracy na stanowisku krawiec odzieży i bielizny oraz przygotowanie do egzaminu czeladniczego przeprowadzonego przed Komisją Egzaminacyjną Izby Rzemieślniczej na uzyskanie tytułu czeladnika w zawodzie krawiec. Zakres szkolenia musi obejmować m.in.: Przepisy BHP i PPOŻ, organizacja stanowiska pracy, technologie, maszynoznawstwo, materiałoznawstwo, pobieranie miary, szycie ręczne, szycie maszynowe, prasowanie, rysunek zawodowy, krojenie elementów odzieży i bielizny, modelowanie, korygowanie błędów, podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, przepisy prawa pracy, egzamin wewnętrzny, egzamin przed Komisją Egzaminacyjną Izby Rzemieślniczej. Wymagane jest aby program uwzględniał moduł szycia odzieży oraz moduł szycia bielizny.
Wykonawca może rozszerzyć program szkolenia z zastrzeżeniem, iż będzie on ściśle powiązany z jego tematyką, jednak pominięcie któregoś zagadnienia skutkować będzie odrzuceniem oferty. - Wymagane miejsce prowadzenia szkolenia:
a) zajęcia teoretyczne: Łuków
b) zajęcia praktyczne: teren powiatu łukowskiego.
Zamawiający wymaga wskazania pełnego adresu realizacji zajęć. - Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia zajęć poza miastem Łuków, a wówczas Wykonawca zapewni transport uczestników z miasta Łuków do miejsca odbywania zajęć praktycznych i powrotu, jednak czas zajęć praktycznych z dojazdem nie może przekroczyć 9 godzin zegarowych w każdym dniu szkolenia. Koszt transportu należy uwzględnić w koszcie szkolenia.
- Czas trwania szkolenia: 300 godzin zegarowych (w tym egzamin wewnętrzny oraz egzamin przed Komisją Egzaminacyjną Izby Rzemieślniczej), w tym co najmniej 220 godzin zajęć praktycznych. Godzin egzaminu wewnętrznego oraz egzaminu przed komisją Egzaminacyjną Izby Rzemieślniczej nie należy wliczać do 220 godzin zajęć praktycznych.
Egzamin wewnętrzny oraz jego wymiar godzinowy należy uwzględnić w Załączniku nr 6 ,,Program szkolenia" pkt 8 ,,Plan nauczania".
Zamawiający wymaga, aby tygodniowa liczba godzin szkolenia wynosiła przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych, przy czym szkolenie musi być prowadzone w dni robocze od poniedziałku do piątku w wymiarze nieprzekraczającym 8 godzin zegarowych dziennie w godzinach pomiędzy 8:00 -17:00.
Godzina zegarowa zajęć liczy 60 minut i obejmuje zajęcia dydaktyczne liczące 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut, gdyż długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny, jednak dzień szkolenia nie może kończyć się przerwą oraz nie ma możliwości rezygnacji z przerw kosztem skrócenia zajęć w danym dniu szkolenia. - Zamawiający wymaga, aby program szkolenia był dostosowany do identyfikowanego na rynku pracy zapotrzebowania na kwalifikacje zawodowe oraz wykorzystywał standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych dostępne w bazach danych pod adresem http://kwalifikacje.praca.gov.pl
- Program szkolenia musi spełniać wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobu prowadzenia usług rynku pracy ( Dz. U. 2014 r., poz. 667) tj. zawierać:
a) nazwę szkolenia;
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia;
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia;
d) cele szkolenia ujęte w kategoriach efektów uczenia się z uwzględnieniem wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych;
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i części praktycznej;
f) opis treści – kluczowe punkty szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych;
h) przewidziane sprawdziany i egzaminy. - Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia uczestnikom szkolenia:
a) samodzielnego stanowiska na zajęciach teoretycznych,
b) warunków zajęć szkolenia zgodnie z przepisami BHP,
c) sprzętu, narzędzi i materiałów koniecznych do realizacji programu szkolenia niezbędnych do realizacji zajęć teoretycznych jak i praktycznych,
d) serwisu kawowego: w postaci napojów gorących (kawa, herbata), woda mineralna (min. 0,5L na osobę dziennie), cukier, mleko/śmietanka oraz pieczywo cukiernicze, ciastka, kanapki,
e) co najmniej następujących materiałów dydaktycznych: notatnik, długopis, ołówek, blok rysunkowy, książka lub skrypt z zakresu krawiectwa oraz książka lub skrypt z zakresu przedsiębiorczości, formy (wykroje) krawieckie dla każdego uczestnika, które przejdą na ich własność po zakończeniu szkolenia. Materiały muszą być ologowane i przekazane uczestnikom szkolenia najpóźniej w pierwszym dniu szkolenia. Uczestnicy muszą pokwitować ich odbiór własnoręcznym podpisem.
f) wykonywania zajęć praktycznych z zachowaniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia z zapewnieniem osobom szkolonym właściwej odzieży roboczej i środków ochrony indywidualnej przewidzianej na stanowisku, na którym odbywa się szkolenie,
g) ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, wskazanych przez Zamawiającego, którym: nie przysługuje prawo do stypendium lub przysługuje prawo do stypendium na podstawie art. 41 ust. 3b ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, nie zwiększając całkowitego kosztu szkolenia. - Zamawiający wymaga aby catering podany był w sposób estetyczny i zgodnie z wymogami żywieniowymi. Wykonawca ma zapewnić serwetki niezbędne do spożycia przygotowanego cateringu, a w przypadku gorących napojów (kawa, herbata) kubki (plastikowe lub tekturowe) oraz mieszadełka (łyżeczki) niezbędne do spożycia przygotowanego napoju.
- Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wyznaczył opiekuna szkolenia, czyli osobę odpowiedzialną za organizację szkolenia, wskazaną do kontaktu z uczestnikami szkolenia oraz Zamawiającym.
- Zamawiający ma prawo przeprowadzić wizytę monitorującą szkolenie.
- Na zakończenie szkolenia Wykonawca przeprowadzi ankietę oceniającą szkolenie.
- Szkolenie kończy się egzaminem wewnętrznym, po zdaniu którego uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, o którym mowa w § 71 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobu prowadzenia usług rynku pracy ( Dz. U. 2014 r., poz. 667) wzór zaświadczenia wraz z załącznikiem stanowi załącznik do umowy (załącznik nr 8 do ogłoszenia) oraz egzaminem przed Komisją Egzaminacyjną Izby Rzemieślniczej po zdaniu, którego uczestnicy otrzymają świadectwo czeladnicze potwierdzające uzyskanie kwalifikacji zawodowych oraz tytuł czeladnika w zawodzie krawiec zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 września 2012 r. w sprawie egzaminu czeladniczego, egzaminu mistrzowskiego oraz egzaminu sprawdzającego, przeprowadzanych przez komisje egzaminacyjne izb rzemieślniczych (Dz. U. z 2017 r, poz 89).
Jeżeli Wykonawca w celu wydania zaświadczenia będzie potrzebował danych osobowych, które nie zostaną mu udostępnione przez Zamawiającego, zobowiązany jest do ich pozyskania od uczestników szkolenia. Dane pozyskane od uczestników mogą być wykorzystane wyłącznie w celu wydania zaświadczenia. - Nie dopuszcza się udziału innych osób w szkoleniu poza osobami skierowanymi przez Zamawiającego.
- Zamawiający wymaga aby zajęcia praktyczne odbywały się w dwóch siedmioosobowych grupach jednocześnie.
- W przypadku skierowania przez Zamawiającego do odbycia szkolenia osób posiadających orzeczony stopień niepełnosprawności Wykonawca zobowiązany będzie uwzględnić wymagania w zakresie rodzaju niepełnosprawności tych osób, tj. dostosować sposób prowadzenia szkolenia oraz potencjał techniczny i kadrowy do skierowanych osób niepełnosprawnych.
- Zamawiający kierując osoby niepełnosprawne na szkolenia poinformuje o tym Wykonawcę na piśmie, wskazując rodzaj i stopień niepełnosprawności kierowanej osoby.
- Koszt pierwszego egzaminu przed Komisją Egzaminacyjną Izby Rzemieślniczej należy uwzględnić w kosztach szkolenia.
- W przypadku, gdy egzamin przed Komisją Egzaminacyjną Izby Rzemieślniczej odbywać się będzie poza miastem Łuków Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom szkolenia bezpłatny transport z Łukowa do miejsca egzaminu i powrotu. Koszt dojazdu należy uwzględnić w kosztach szkolenia.
- Wykonawca szkolenia zobowiązany będzie do oznaczenia sali wykładowej i wszelkiej dokumentacji związanej z organizacją i przeprowadzeniem szkolenia (lista obecności, zaświadczenia, itp.) zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi zawartymi w ,,Podręczniku wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji", który zamieszczony jest na stronie internetowej www.rpo.lubelskie.pl.
- Wykonawca zobowiązuje się do przechowywania wszystkich dokumentów związanych z realizacją szkolenia przez okres dwóch lat od dnia 31 grudnia roku następującego po złożeniu do Komisji Europejskiej zestawienia wydatków, w którym ujęto ostateczne wydatki dotyczące zakończenia Projektu. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o dacie rozpoczęcia w/w okresu. Okres ten zostanie przerwany w przypadku wszczęcia postępowania administracyjnego lub sądowego dotyczącego wydatków rozliczonych w projekcie albo na należycie uzasadniony wniosek komisji Europejskiej.
- Nie dopuszcza się udziału innych osób w szkoleniu poza osobami skierowanymi przez Zamawiającego.
Zamówienie zostanie wykonane do 31.08.2017 r. Data rozpoczęcia i zakończenia szkolenia zostanie ustalona pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą w harmonogramie szkolenia.
IV. Warunki udziału w postępowaniu.
- O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1. ustawy Pzp Zamawiający nie przewiduje wykluczenia wykonawców na podstawie art. 24 ust 5.
- Spełniają warunki udziału w postępowaniu - zgodnie z art. 22 ustawy Pzp Zamawiający określa następujące warunki udziału w postępowaniu w zakresie:
1) kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów.
Wymagane jest posiadanie aktualnego wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na miejsce siedziby Wykonawcy. Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia dotyczącego posiadania wpisu do RIS.
2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
3) zdolności technicznej lub zawodowej.
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż:
a) w okresie ostatnich trzech lat licząc od dnia upływu terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, wykonał co najmniej 1 usługę szkoleniową z zakresu szycia odzieży, dla min. 5 osobowej grupy, a należyte wykonanie usługi zostało potwierdzone załączonym dowodem.
b) dysponuje:
- salą do zajęć teoretycznych spełniającą wymogi BHP oraz posiadającą zaplecze sanitarne (dostęp do WC, umywalki, sali lub kącika do spożycia posiłków); wyposażoną w niezbędny sprzęt (tablica lub flipchart, projektor multimedialny lub rzutnik pisma) przystosowaną do grupy 14 osób,
- miejscem do zajęć praktycznych spełniającym wymogi BHP oraz posiadającą dostęp do zaplecza sanitarnego (dostęp do WC, umywalki, sali lub kącika do spożycia posiłków) wyposażoną w niezbędny do realizacji zajęć sprzęt, maszyny, narzędzia, materiały.
Wymagane jest, aby w trakcie realizacji zajęć praktycznych uczestnicy posiadali łącznie minimum 14 stanowisk w pełni wyposażonych w urządzenia, narzędzia, produkty umożliwiające realizację programu szkolenia ( tj. maszyny do szycia min. 14 sztuk, owerlok min. 2 sztuki, centymetry krawieckie min. 14 sztuk, nożyce min. 14 sztuk, różne rodzaje tkanin i nici do szycia części garderoby przewidzianych w programie szkolenia dla każdego uczestnika, mydło krawieckie, igły krawieckie i zwykłe, manekin krawiecki 2 sztuki, żelazko parowe 2 sztuki, deska do prasowania 2 sztuki). Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji zajęć praktycznych z zakresu krawiectwa w w więcej niż jednym miejscu, z zastrzeżeniem iż zajęcia muszą opierać się na samodzielnym wykonywaniu ćwiczeń przez uczestników szkolenia, a Wykonawca w każdym z nich zapewni uczestnikom szkolenia ( tj. maszyny do szycia min. 7 sztuk, owerlok min. 1 sztuka, centymetry krawieckie min. 7 sztuk, nożyce min. 7 sztuk, różne rodzaje tkanin i nici do szycia części garderoby przewidzianych w programie szkolenia dla każdego uczestnika, mydło krawieckie, igły krawieckie i zwykłe, manekin krawiecki 1 sztuka, żelazko parowe 1 sztuka, deska do prasowania 1 sztuka). Stanowiska te muszą być wyposażone w odpowiednie urządzenia, narzędzia, produkty i materiały umożliwiające realizację programu szkolenia.
c) dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do realizacji zamówienia posiadającymi:
- zajęcia z zakresu krawiectwa: wykształcenie średnie kierunkowe lub wyższe kierunkowe (krawiec, technik technologii odzieży, konstruktor odzieży, projektant odzieży, wzornictwo odzieżowe itp.) i doświadczenie w przeprowadzeniu min. jednego szkolenia z zakresu szycia odzieży jako trener/wykładowca przeprowadzonego dla co najmniej 5 osobowej grupy lub wykształcenie średnie kierunkowe lub wyższe kierunkowe (krawiec, technik technologii odzieży, konstruktor odzieży, projektant odzieży, wzornictwo odzieżowe itp.) i co najmniej 1 rok doświadczenia w prowadzeniu zajęć z zakresu szycia odzieży jako nauczyciel.
Zamawiający wymaga wykazania min. 1 wykładowcę do realizacji zajęć teoretycznych i min. 2 wykładowców do zajęć praktycznych (1 wykładowca może być odpowiedzialny za realizację zajęć praktycznych max. dla 7 uczestników szkolenia). Każdy wykładowca musi spełniać wymagania stawiane przez Zamawiającego w stosunku do kadry.
Uwzględniane będzie doświadczenie w przeprowadzeniu szkoleń z zakresu szycia odzieży zdobyte w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a doświadczenie w prowadzeniu zajęć z zakresu szycia odzieży jako nauczyciel w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert.
Zamawiający nie stawia wymagań w wobec wykładowców odpowiedzialnych za realizację zajęć z zakresu prowadzenia i podejmowania działalności gospodarczej oraz przepisów BHP. - W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunki udziału w postępowaniu o których mowa w art. 22 ust. 1b ustawy Pzp wymagania będą spełnione, gdy spełniać je będzie jeden, kilku lub łącznie wszyscy wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia.
- Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych.
- W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
- Wykonawca, który polega na sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, odpowiada solidarnie z podmiotem, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, za szkodę poniesioną przez zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
- W celu oceny, czy wykonawca polegając na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, będzie dysponował niezbędnymi zasobami w stopniu umożliwiającym należyte wykonanie zamówienia publicznego oraz czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający zażąda dokumentów, które określają w szczególności:
a) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu;
b) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia publicznego;
c) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonaniu zamówienia publicznego
d) czy podmiot, na zdolnościach, którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, realizuje usługi, których wskazane zdolności dotyczą. - Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa, podmiotu, na potencjale którego wykonawca polega, nie potwierdzają spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego:
a) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami lub
b) zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną. - W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenia zamówienia wobec każdego z wykonawców nie zachodzą podstawy do wykluczenia.
- Zamawiający może wykluczyć wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia
- Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 16–20 ustawy Pzp może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu Wykonawcy. Przepisu zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli wobec Wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.
- Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli Zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na ww. podstawie.
- W przypadkach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 19 ustawy Pzp, przed wykluczeniem Wykonawcy, zamawiając zapewnia temu wykonawcy możliwość udowodnienia, że jego udział w przygotowaniu postępowania o udzielenie zamówienia nie zakłóci konkurencji. Zamawiający wskazuje w protokole sposób zapewnienia konkurencji.
- Niniejsze postępowanie prowadzone jest w języku polskim.
- Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1529 oraz z 2015 r. poz. 1830), osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu i usług drogą elektroniczną (dz. U. z 2013. poz. 1422, z 2015 r. poz. 1844 oraz z 2016 r. poz. 615).
- Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazane faksem uważa się za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem wyznaczonego terminu.
- Domniemywa się, iż pismo wysłane przez Zamawiającego na numer faxu podany przez Wykonawcę zostało doręczone w sposób umożliwiający zapoznanie się Wykonawcy z treścią pisma, chyba że wykonawca wezwany przez Zamawiającego do potwierdzenia otrzymania oświadczenia, wniosku, zawiadomienia lub informacji w sposób określony w pkt. 3 oświadczy, iż ww. wiadomości nie otrzymał.
- Forma pisemna zastrzeżona jest dla oferty, załączników oraz dokumentów - które Wykonawcy uzupełniają lub składają wyjaśnienia na wezwanie Zamawiającego - potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia a także wyjaśnień dotyczących rażąco niskiej ceny oraz oświadczeń o zmianie lub wycofaniu oferty.
- Korespondencję związaną z niniejszym postępowaniem należy kierować na adres:
Powiatowy Urząd Pracy
ul. Piłsudskiego 14
21-400 Łuków
Fax: 25 798-44-77 w. 210
e-mail:lulk@praca.gov.pl - W sprawie procedury przetargowej należy porozumiewać się z: Panią Wiolettą Miazek lub Panią Małgorzatą Skwarek tel. 25 798 50 37 wew. 250, w godz. 7:30 – 15.30.
- Ustala się, że składający ofertę pozostaje nią związany przez 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z dniem wskazanym jako termin składania ofert.
- Wykonawca samodzielnie lub na wniosek Zamawiającego może przedłużyć termin związania ofertą, z tym, że Zamawiający może tylko raz, co najmniej na 3 dni przed upływem terminu związania ofertą zwrócić się do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 60 dni.
- Brak zgody Wykonawcy na przedłużenie okresu związania ofertą na wniosek zamawiającego skutkować będzie odrzuceniem oferty.
- Oświadczenie składane na podstawie art. 25a ust. 1 ustawy (wzór załącznik nr 2do ogłoszenia).
- Na potwierdzenie spełniania warunków dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej:
a) wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane – (wzór, załącznik nr 9 do ogłoszenia) oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
b) wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami – (wzór załącznik nr 3 do ogłoszenia),
c) wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – (wzór załącznik nr 4 do ogłoszenia). - Oświadczenie Wykonawcy o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej – (wzór załącznik nr 7 do ogłoszenia). W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienia.
- Wykonawcy mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające że: nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
- W przypadku, gdy w państwie, w którym mają miejsce zamieszkania wskazane w zdaniu pierwszym osoby, nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie tych osób złożonym przed notariuszem lub przed właściwym ze względu na miejsce zamieszkania tych osób organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego.
- W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę, Zamawiający zwróci się do właściwych organów kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
- Formularz ofertowy – (wzór, załącznik nr 1 do ogłoszenia).
- Program szkolenia – (wzór załącznik nr 6 do ogłoszenia).
- Preliminarz kosztów szkolenia –(wzór załącznik nr 10 do ogłoszenia).
- Certyfikaty jakości usług (ISO, Akredytacji).
- Oświadczenie dotyczące posiadania wpisu do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (wzór załącznik nr 5 do ogłoszenia)
- Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy, o ile ofertę składa pełnomocnik lub w przypadku, gdy Wykonawcy będą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia w oryginale lub odpisu notarialnego. Treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie wskazywać czynności, do wykonania których pełnomocnik jest upoważniony.
- Wzór dokumentów potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji wydanych na podstawie odrębnych przepisów.
- Oferta musi być sporządzona w języku polskim z zachowaniem formy pisemnej, czytelnie, na komputerze lub ręcznie czytelną techniką trwałą. Każdy dokument składający się na ofertę sporządzony w innym języku niż język polski winien być złożony wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę. W razie wątpliwości uznaje się, iż wersja polskojęzyczna jest wersją wiążącą.
- Oferta wraz z załącznikami musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, a wszystkie jej strony parafowane. Jeżeli uprawnienie do reprezentacji osoby podpisującej ofertę nie wynika z załączonego dokumentu rejestrowego, do oferty należy dołączyć także pełnomocnictwo w oryginale lub w postaci kopii poświadczonej notarialnie.
- Dokumenty składające się na ofertę mogą być złożone w oryginale lub kserokopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
- Zaleca się, aby każda zawierająca jakąkolwiek treść strona oferty była podpisana lub parafowana przez Wykonawcę. Każda poprawka w treści oferty, a w szczególności każde przerobienie, przekreślenie, uzupełnienie, nadpisanie, przesłonięcie korektorem powinny być parafowane przez Wykonawcę.
- Zaleca się, aby strony oferty były trwale ze sobą połączone i kolejno ponumerowane. W treści oferty powinna być umieszczona informacja o ilości stron.
- Wszystkie opracowane przez Zamawiającego załączniki do niniejszego ogłoszenia stanowią wyłącznie propozycję co do formy wymaganych dokumentów. Dopuszcza się przedstawienie wymaganych załączników w formie własnej zaproponowanej przez Wykonawcę, pod warunkiem, że dokumenty będą zawierały wszystkie żądane przez Zamawiającego informacje zawarte w załącznikach i niniejszym ogłoszeniu oraz będą podpisane przez osobę uprawnioną do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego.
- Wykonawca ponosi koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
- W przypadku unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, Wykonawcom, którzy złożyli oferty niepodlegające odrzuceniu, przysługuje – na ich wniosek - roszczenie o zwrot uzasadnionych kosztów uczestnictwa w postępowaniu, w szczególności kosztów przygotowania oferty.
- Złożenie więcej niż jednej oferty spowoduje odrzucenie wszystkich ofert złożonych przez Wykonawcę.
- Oferty muszą być złożone w siedzibie Zamawiającego w Łukowie przy ul. Piłsudskiego 14 Sekretariat – pokój nr 10, w terminie do dnia 10.05.2017 r. do godziny 10:00. Godziny pracy sekretariatu: od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:30.
- Ofertę należy umieścić w zamkniętym opakowaniu, uniemożliwiającym odczytanie zawartości bez uszkodzenia tego opakowania. Opakowanie winno być oznaczone nazwą (firmą) i adresem Wykonawcy, zaadresowane na adres Powiatowego Urzędu Pacy (ul. Piłsudskiego 14, 21-400 Łuków) oraz opisane:
Oferta na usługę społeczną organizacji i przeprowadzenia szkolenia grupowego dla osób bezrobotnych: „Krawiec" w ramach „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie łukowskim (III)"
Nie otwierać przed terminem otwarcia ofert w dniu 10.05.2017 r. godz. 10:30
- Oferta otrzymana przez Zamawiającego po terminie składania ofert zostanie niezwłocznie zwrócona Wykonawcy bez otwierania.
- Wykonawca może przed upływem terminu do składania ofert wprowadzić zmiany do złożonej oferty w formie pisemnej na takich samych zasadach, jak składana oferta tj. w kopercie odpowiednio oznaczonej napisem „ZMIANA OFERTY". Koperty oznaczone „ZMIANA OFERTY" zostaną otwarte przy otwieraniu oferty Wykonawcy, który wprowadził zmiany i po stwierdzeniu poprawności procedury dokonywania zmian, zostaną dołączone do oferty.
- Wykonawca ma prawo przed upływem terminu składania ofert wycofać ofertę z postępowania poprzez złożenie pisemnego powiadomienia przed upływem terminu składania ofert. Pismo należy złożyć na adres podany w pkt 1, stosując opis podany w pkt 2 z dopiskiem ,,WYCOFANIE OFERTY". Do pisma o wycofaniu oferty musi być załączony dokument, z którego wynika prawo osoby podpisującej informację do reprezentowania Wykonawcy.
W powyższym przypadku Zamawiający zwróci Wykonawcy złożoną przez niego ofertę w nienaruszonym stanie. - Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Zamawiającego przy ul. Piłsudskiego 14 w Łukowie, w dniu 10.05.2017 r. o godzinie 10:30
- Bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający poda kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
- Podczas otwarcia ofert Zamawiający poda nazwy (firmy), adresy Wykonawców, informacje dotyczące ceny, terminu wykonania zamówienia i warunków płatności zawartych w ofertach.
- Otwarcie ofert jest jawne, Wykonawcy mogą uczestniczyć w sesji otwarcia ofert.
- UWAGA – za termin złożenia oferty przyjmuje się datę i godzinę wpływu oferty do Zamawiającego.
- Cenę za przeszkolenie jednego uczestnika należy obliczyć uwzględniając zakres zamówienia określony w ogłoszenia oraz składniki wymienione w Kalkulacji kosztów szkolenia – (wzór załącznik nr 10 do ogłoszenia).
- Przez cenę - należy rozumieć cenę w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług (Dz. U. z 2014 r. poz. 915 z póź. zm).
- Cena podana w ofercie musi uwzględniać wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia oraz warunki stawiane przez Zamawiającego.
- Zamówienie w całości finansowane będzie ze środków publicznych.
- Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2016 r. poz. 710 z późn. zm.), z podatku zwalnia się usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego, finansowane w całości ze środków publicznych.
- Cenę całkowitą, cenę za przeszkolenie jednego uczestnika oraz cenę za przeszkolenie jednego uczestnika za godzinę należy podać do drugiego miejsca po przecinku.
- Wykonawca może podać tylko jedną cenę; nie dopuszcza się wariantowości cen.
- Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą będą prowadzone w złotych polskich.
- Jeżeli zaoferowana cena lub koszt lub ich istotne części składowe, wydają się rażąco niskie w stosunku do przedmiotu zamówienia i budzą wątpliwości Zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego lub wynikającymi z odrębnych przepisów, Zamawiający zwraca się o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów, dotyczących wyliczenia ceny lub kosztu, w szczególności w zakresie:
a) oszczędności metody wykonania zamówienia, wybranych rozwiązań technicznych, wyjątkowo sprzyjających warunków wykonywania zamówienia dostępnych dla Wykonawcy, oryginalności projektu wykonawcy, kosztów pracy, których wartość przyjęta do ustalenia ceny nie może być niższa od minimalnego wynagrodzenia za pracę albo minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2015 r. poz. 2008 oraz z 2016 r. poz. 1265);
b) pomocy publicznej udzielonej na podstawie odrębnych przepisów;
c) wynikającym z przepisów prawa pracy i przepisów o zabezpieczeniu społecznym, obowiązujących w miejscu, w którym realizowane jest zamówienie;
d) wynikającym z przepisów prawa ochrony środowiska;
e) powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcy. - W przypadku gdy cena całkowita oferty jest niższa o co najmniej 30% od:
a) wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług, ustalonej przed wszczęciem postępowania zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert, zamawiający zwraca się o udzielenie wyjaśnień, o których mowa w pkt.9, chyba że rozbieżność wynika z okoliczności oczywistych, które nie wymagają wyjaśnienia;
b) wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług, zaktualizowanej z uwzględnieniem okoliczności, które nastąpiły po wszczęciu postępowania, w szczególności istotnej zmiany cen rynkowych, Zamawiający może zwrócić się o udzielenie wyjaśnień, o których mowa w pkt. 9. - Obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny lub kosztu spoczywa na Wykonawcy.
- Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy, który nie udzielił wyjaśnień lub jeżeli dokonana ocena wyjaśnień wraz ze złożonymi dowodami potwierdza, że oferta zawiera rażąco niską cenę lub koszt w stosunku do przedmiotu zamówienia.
- Tryb oceny oferty:
a) oceny oferty będzie dokonywała Komisja,
b) oferta oceniana będzie w 2 etapach:
I etap: ocena w zakresie wymagań formalnych i kompletności oferty
Oferty niespełniające wymagań określonych w ogłoszenia zostaną odrzucone. Oferta niepodlegająca odrzuceniu przejdzie do II etapu.
II etap: ocena merytoryczna według kryteriów określonych poniżej.- Kryteria oceny ofert:
a) w celu wyboru najkorzystniejszej oferty Zamawiający przyjął następujące kryteria:
Kryterium 1 - cena za realizację całego zamówienia – max. 60 pkt.
Kryterium 2 – doświadczenie jednostki - szkolenia zorganizowane przez jednostkę w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert – max. 16 pkt.
Kryterium 3 - kwalifikacje kadry dydaktycznej - max. 20 pkt.
Kryterium 4 – posiadanie przez Wykonawcę Certyfikatu jakości usług – max. 4 pkt.
Zasady oceny ofert według ustalonych kryteriów:
Kryterium 1
Cena wykonania zamówienia – max. 60 pkt. (waga 60%)
Obliczane będzie w następujący sposób:
C = Cmin / Cx * 60% * 100
gdzie:
C - ilość punktów za cenę,
Cmin – najniższa cena spośród wszystkich ofert
Cx – cena oferty badanej
Kryterium2
Doświadczenie Wykonawcy w realizacji szkoleń z zakresu szycia odzieży w okresie ostatnich trzech lat- max. 16 pkt (waga 16%)
Doświadczenie Wykonawcy w prowadzeniu szkoleń z zakresu szycia odzieży – max. 16 pkt
sposób dokonywania oceny:
Kd = IKbo / IKmax * 16% * 100
gdzie:
Kd- ilość punktów za doświadczenie Wykonawcy
IKbo – ilość kursów badanej oferty
IKmax – najwyższa ilość kursów spośród wszystkich badanych ofert
Przy dokonywaniu oceny w tym kryterium Zamawiający będzie brał pod uwagę liczbę szkoleń grupowych z zakresu szycia odzieży dla grupy minimum 5 - osobowej zrealizowanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie. Zamawiający do punktacji w ramach tego kryterium nie będzie uwzględniał szkolenia wykazanego jako spełnienie warunku udziału w postępowaniu.
Wykonawca przy wykazaniu doświadczenia musi wypełnić załącznik nr 9 do niniejszego ogłoszenia oraz załączyć dokumenty potwierdzające że wykazane usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Jeżeli Wykonawca wskaże usługi, jednak nie załączy dokumentu potwierdzającego, że wskazane usługi są wykonywane lub zostały wykonane należycie, lub z dokumentów nie będzie wynikać, iż przedmiotowe szkolenia spełniają w/w kryterium, tj. zakres - szycia odzieży, liczbę przeszkolonych osób, termin realizacji szkolenia, wartość wówczas Wykonawca nie otrzyma punktów w tym kryterium.
Kryterium 3
Kwalifikacje kadry dydaktycznej - max. 20 pkt. (waga 20%)
Punktowane będzie w następujący sposób:
Lp. Kwalifikacje Liczba Punktów 1 Uprawienia pedagogiczne 2 pkt. 2 Doświadczenie w przeprowadzeniu szkoleń z zakresu szycia odzieży 2 pkt. za każde wykazane szkolenie max.10 pkt. 3 Doświadczenie w prowadzeniu zajęć jako nauczyciel z zakresu szycia odzieży
- powyżej 1 roku do 2 lat
- powyżej 2 lat do 4 lat
- powyżej 4 lat
2 pkt
4 pkt
8 pkt
Punktowane będzie doświadczenie zawodowe zdobyte w ciągu pięciu lat przed upływem terminu składania ofert oraz doświadczenie w przeprowadzeniu szkoleń dla grupy min. 5 osobowej, zdobyte w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert. Zamawiający do punktacji w ramach tego kryterium nie będzie uwzględniał szkolenia i doświadczenia w prowadzeniu zajęć jako nauczyciel wykazanego jako spełnienie warunku udziału w postępowaniu.
Suma punktów uzyskanych przy ocenie przez poszczególnych wykładowców zostanie podzielona przez liczbę tych wykładowców.
Kryterium 4
Posiadanie przez Wykonawcę certyfikatu jakości usług – max. 4 pkt. (waga 4 %)
Punktowane będzie w następujący sposób:
- jeżeli Wykonawca posiada Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO - 2 pkt.
- jeżeli Wykonawca posiada Akredytację Kuratora Oświaty na szkolenie Krawiec – 2 pkt.
Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska łącznie najwyższą liczbę punktów stanowiących sumę punktów uzyskanych przez ofertę w podanych wyżej kryteriach. Wszystkie obliczenia zostaną dokonane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
W przypadku uzyskania identycznej liczby punktów przez 2 lub więcej wykonawców za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta z niższą ceną.
Liczba punktów uzyskanych przez ofertę = C +K2 + K3 + K4
gdzie:
C – liczba punktów uzyskanych przez daną ofertę w Kryterium 1
K2 – liczba punktów uzyskanych przez daną ofertę w Kryterium 2
K3 – liczba punktów uzyskanych przez daną ofertę w Kryterium 3
K4 – liczba punktów uzyskanych przez daną ofertę w Kryterium 4
- Kryteria oceny ofert:
W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
XIII. Informacja o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego
- Zamawiający odrzuci ofertę w przypadkach określonych w art. 89 ustawy.
- Zamawiający unieważni postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli:
1) nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu,
2) cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,
3) wystąpiła istotna zmiana okoliczności, powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym czego nie można było wcześniej przewidzieć,
4) postępowanie obarczone jest wadą uniemożliwiającą zawarcie ważnej umowy w sprawie zamówienia publicznego. - O unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający zawiadomi równocześnie wszystkich Wykonawców, którzy ubiegali się o udzielenie zamówienia, w przypadku unieważnienia postępowania przed upływem terminu składania ofert oraz tych Wykonawców, którzy złożyli oferty w przypadku unieważnienia postępowania po upływie terminu składania ofert – podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
- Umowa w sprawie realizacji zamówienia publicznego zawarta zostanie z uwzględnieniem postanowień wynikających z treści niniejszego ogłoszenia oraz danych zawartych w ofercie.
- Zamawiający podpisze umowę z Wykonawcą, który przedłoży najkorzystniejszą ofertę z punktu widzenia kryteriów przyjętych w niniejszym ogłoszeniu.
- Wynik postępowania zostanie ogłoszony w siedzibie Zamawiającego przez wywieszenie na tablicy ogłoszeń, zamieszczony na stronie internetowej www.praca.lukow.gov.pl
- Wykonawcy zostaną powiadomieni niezwłocznie o wyborze oferty. W zawiadomieniu o wyborze oferty Zamawiający poda nazwę i adres Wykonawcy, którego ofertę wybrano, a także nazwy, adresy Wykonawców, którzy złożyli oferty wraz z punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację. Wykonawcy zostaną powiadomieni o Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, Wykonawcach, którzy zostali wykluczeni, z podaniem uzasadnienia faktycznego decyzji podjętych przez Zamawiającego.
- Wybrany Wykonawca zgłosi się celem podpisania umowy w terminie wskazanym w zawiadomieniu o wyborze oferty.
- Umowa zostanie zawarta w formie pisemnej,
- W przypadku gdy okaże się, że Wykonawca, którego oferta została wybrana będzie uchylał się od zawarcia umowy na warunkach wynikających z ogłoszenia, Zamawiający wybierze tę spośród pozostałych ofert, która uzyskała najwyższą ilość punktów chyba, że w postępowaniu złożona została tylko jedna oferta niepodlegająca odrzuceniu lub upłynie termin związania ofertą.
- Projekt umowy stanowi załącznik Nr 8 do ogłoszenia.
- Umowa zostanie uzupełniona o inne zobowiązania wynikające z przedstawionej oferty Wykonawcy.
- Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w odniesieniu do złożonej oferty w następującym zakresie:
-- harmonogramu – z zachowaniem terminu realizacji zamówienia określonego w umowie oraz warunków postawionych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu.
-- miejsca prowadzenia szkolenia – bez zmiany miejscowości, pod warunkiem, że nowe miejsce, w którym szkolenie będzie realizowane, będzie odpowiadało warunkom postawionym przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu oraz warunki nowej bazy lokalowej nie będą gorsze od warunków bazy lokalowej wskazanej w ofercie,
-- osoby prowadzącej zajęcia - pod warunkiem, że nowa osoba będzie spełniała warunki w stosunku do kadry zaangażowanej w realizację zamówienia postawione przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu a liczba punktów przez nią uzyskanych nie będzie niższa od liczby punktów uzyskanych przez osobę wymienioną w ofercie.
Zamawiający może żądać dokumentów potwierdzających, iż nowa baza lokalowa i nowa osoba prowadząca zajęcia spełniają warunki postawione przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu.
- W/w zmiany będą mogły być uwzględnione pod warunkiem, że będą wynikiem zdarzeń losowych niezależnych od Wykonawcy oraz nie będą miały wpływu na wartość zamówienia.
- Przed podpisaniem umowy Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, zobowiązany będzie dostarczyć Zamawiającemu:
a) aktualny harmonogram szkolenia,
b) umowę najmu bądź użyczenia sali, hal warsztatowych bądź pracowni przeznaczonych do zajęć praktycznych, sprzętu, jeżeli Wykonawca będzie bazował na potencjale technicznym niebędącym jego własnością. - Harmonogram szkolenia stanowi załącznik nr 3 do umowy.
Zgodnie z art.138o ustawy PZP, postanowienia działu VI Prawa Zamówień Publicznych „Środki ochrony prawnej" nie mają w niniejszym postępowaniu zastosowania.
XVI. Postanowienia dotyczące jawności protokołu postępowania o udzielenie zamówienia.
- Oferty, oświadczenia, zawiadomienia, wnioski, inne dokumenty i informacje składane przez Zamawiającego i Wykonawców oraz umowa w sprawie zamówienia publicznego stanowią załączniki do protokołu postępowania.
- Protokół wraz z załącznikami jest jawny. Załączniki do protokołu udostępnia się po dokonaniu wyboru najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania.
- Oferty są jawne od chwili ich otwarcia i podlegają udostępnieniu od chwili ich otwarcia, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r. Nr 153, poz. 1503 z późn. zm.), jeśli Wykonawca w terminie składania ofert zastrzegł, że nie mogą one być udostępniane i jednocześnie wykazał, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.
- Elementy oferty, które Wykonawca zamierza zastrzec jako tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r. Nr 153, poz. 1503 z późn. zm.) powinny zostać umieszczone w odrębnej, zaklejonej kopercie (lub zabezpieczone w inny sposób), opisanej „tajemnica przedsiębiorstwa", dołączonej do oryginału oferty. W treści oferty powinna zostać umieszczona informacja, że dany dokument jest zastrzeżony. Wykonawca zobowiązany jest wykazać, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa . Stosownie do powyższego, jeśli Wykonawca nie dopełni ww. obowiązków wynikających z ustawy, Zamawiający będzie miał podstawę do uznania, że zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa jest bezskuteczne i w związku z tym potraktuje daną informację, jako niepodlegającą ochronie i niestanowiącą tajemnicy przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
- Ujawnianie treści protokołu wraz z załącznikami odbywać się będzie wg następujących zasad:
1) Zamawiający udostępnia wskazane dokumenty po złożeniu pisemnego wniosku,
2) Zamawiający wyznacza termin, miejsce oraz zakres udostępnianych dokumentów i informacji,
3) Zamawiający wyznacza członka komisji, w którego obecności dokonana zostanie czynność przeglądania,
4) udostępnienie może mieć miejsce wyłącznie w siedzibie Zamawiającego oraz w czasie godzin jego pracy – urzędowania, - W sprawach nieuregulowanych zastosowanie mają przepisy ustawy Kodeksu Cywilnego oraz Prawo zamówień publicznych .
Wyniki postępowania zostaną ogłoszone zgodnie z art. 138o ustawy PZP