250513 Aktywizacja zawodowa - projekt PUP w Łukowie (III)

Print Drukuj

12 maja br. w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski wręczył przedstawicielom powiatowych urzędów pracy  umowy o dofinansowanie projektów w ramach Działania 9.1 Aktywizacja zawodowa - projekty PUP programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. Projekty dotyczą aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych z naszego regionu. Jest to 3 edycja projektów realizowanych przez urzędy pracy w okresie od 1 stycznia 2025 r. – 30 czerwca 2026 r. Tutejszy Urząd reprezentowali Pan Dyrektor Urzędu Pracy w Łukowie Stanisław Puch oraz Wicestarosta Łukowski Pan Janusz Kozioł.

Informacja o realizowanym projekcie

Powiatowy Urząd Pracy w Łukowie w okresie od 1 stycznia 2025 roku do 30 czerwca 2026 roku realizuje projekt pt. „Aktywizacja zawodowa - projekt PUP w Łukowie (III)" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego na lata 2021-2027 Działanie 9.1 Aktywizacja zawodowa-projekty PUP, Priorytet IX Zaspokajanie potrzeb rynku pracy.

Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Łukowie.

Grupę docelową stanowią osoby bezrobotne, w tym osoby znajdujące się w szczególnej sytuacji na rynku pracy (osoby do 30 roku życia, osoby długotrwale bezrobotne, z niepełnosprawnościami lub o ograniczonej mobilności), osoby powyżej 55 roku życia, osoby należące do kategorii NEET, osoby odchodzące z rolnictwa i osób, którym udzielono ochrony czasowej w związku z wojną w Ukrainie.

Projekt zakłada indywidualną i kompleksową pomoc bezrobotnym obejmującą:

  • Indywidualny Plan Działania
  • Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej
  • Staże
  • Bony na zasiedlenie
  • Bony szkoleniowe
  • Szkolenia indywidualne

Planowane efekty realizacji projektu:

  • Co najmniej 30% uczestników projektu podejmie zatrudnienie lub będzie prowadziło działalność gospodarczą po zakończeniu udziału w projekcie.
  • W przypadku realizacji wsparcia w formie szkoleń, ich efektem jest uzyskanie kwalifikacji lub kompetencji.
  • Zdobycie doświadczenia zawodowego w ramach staży, dotacji na podjęcie działalności gospodarczej, bonu na zasiedlenie.
  • W przypadku wsparcia skierowanego do osób w wieku 18–29 lat projekt uwzględnia możliwość zdobycia umiejętności cyfrowych i niezbędnych do pracy w sektorze zielonej gospodarki.
  • Co najmniej 23% środków finansowych zaplanowanych w projekcie przeznaczonych jest na wsparcie osób młodych (18-29 lat).

Wartość projektu: 2 034 836,35 PLN

Kwota dofinansowania ze środków wspólnotowych stanowi 85% wartości projektu tj. 1 729 610,89 PLN.

#Fundusze Europejskie

Dodatkowe informacje można uzyskać u swojego doradcy klienta pod numerem 25 798 50 37.

Załączniki

plakat FEL III
plakat FEL III.pdf 172 KB
Informacje o publikacji dokumentu